Eminyol Nakliyat
 • Müşteri Hizmetleri

  05426107550
 • Adresimiz:

  Orhanlı Mah. Demokrasi Cad. A Blok No:109 Orhanlı Nakliyeciler Sitesi A Blok No:22 Tuzla / İSTANBUL

img

Kırılacakları ne yapmalısınız

Kırılacaklar diye adlandırdığımız eşyaları şöyle sınıflandıra biliriz cam, porselen, kristal, seramik eşyalar bu guruba dahildir. Bu eşyalar genel anlam da evinizin ya da işyerinizin mutfak malzemelerini veya süs eşyalarınızı kapsar.


Bir çok kişi bu kırılacak eşyalarının taşınmasın da büyük endişe duyar. Hali ile mutfak gerecleri ve sus eşyaları bu kapsama girer. Taşınması da büyük titizlik gerektirir. 

Fakat düzgün paketleme türleri ile eşyalarınızın kırlmasını minimize edersiniz. 


Paketlemeye başlamak için aşağıdaki malzemeler gerekecektir:

 • Yeterli büyüklükteki bir koli
 • Koli bandı
 • Ambalaj kağıdı veya gazete kağıdı, hatta kağıt havlu bile iyi iş görür
 • Eğer paketlenecek eşya değerliyse balonlu naylon
 • Koli üzerine içindekiler ve nasıl taşınacağını yazmak için kalem
İşte tüm ihtiyacımız olan malzemeler bunlar hadi paketlemeye başlayalım.

 

Bu tip eşyaların titizlikle paketlenmesi, o eşyanın daha bir sağlam şekil de nakil edilmesi gerekir. Bunun için kullnmanız gereken gerecler ve paketle tipleri vardır. 
 
1- Orta boy çift oluklu kolileri kullanın.
 
2- Tabakları tek tek kağıtlara sarın ve koliye dik olarak yerleştirin. 
 
3- Bardakların içlerine değil daha çok dışlarına kağıt sarmaya özen gösterin. 
 
4- Koliye bu eşyaları yerleştirmeden önce kolinin altına kırıştırdığınız kağıtları tampon olarak yerleştirin. Ardından önce büyük tabak ve porselenleri yerleştirin. İlk sıra dolduktan sonra her kat ve boşluklara kağıt sıkıştırın. Kolinin üstlerine doğru daha küçük olan eşyaları örnek olarak bardakları yerleştirin. 
 
5- Koli dolduğunda üst kısmına da kağıt kırıştırarak tampon olarak kullanın. Böylece hem altta hemde üstte tampon bölgeler orta kısımda ise eşyalarınız olacaktır. 
 
6- Koliyi doldurduktan sonra etiketlemeye özen gösterin. Her tarafına uyarıcı notlar alın ve içindekiler hakkında bilgi verecek şekilde notlar alın. 
 
7- Kolilerin çok ağır olmamasına dikkat edin. Ağır koliler başka eşya veya kolilerde hasarların oluşmasına neden olabilir.
 
Koliyi dodurduğunuzda aşağıda resimdeki gibi görünmesi gerekli ve kolinin içindekilerin hareket etmemesi lazım. Tüm boşlukların ambalaj kağıdı, gazete veya balonlu naylon ile kapatılmış olması gerekli.